Nové jednoznačné stanovisko Inšpektorátu práce k tomu, či sú hokejisti zamestnanci

Nové jednoznačné stanovisko Inšpektorátu práce k tomu, či sú hokejisti zamestnanci

SIHPA dlhodobo bojuje za to, aby sa v slovenskom hokeji začali dodržiavať pravidlá, pretože by to zásadne pomohlo ochrane práv hráčov: V tomto aspekte za okolitými krajina značne zaostávame.

Veľmi jasne sa snažíme hráčom vysvetliť aká je situácia a že nie sú v situácii, kedy by si mohli vybrať, či budú živnostníci alebo zamestnanci. Veľmi nás teší, že po našej dlhodobej práce je v našej lige stále viac klubov, ktoré majú hráčov zamestnaných – okrem HC Košice majú už zamestnancov aj v HC Slovan Bratislava a MhK 32 Liptovský Mikuláš.

Tieto kluby neberú súčasnú legislatívnu situáciu na ľahkú váhu a rozhodli sa spraviť všetko tak, aby mali istotu, že sa nebudú dopúšťať porušovania platných zákonov. Veríme, že sa k nim pripoja aj ostatné kluby. Pre ich ľahšie rozhodovanie okrem usmernenia Finančného riaditeľstva SR prinášame aj ďalšie najaktuálnejšie stanovisko Inšpektorátu práce, ktoré si môžete prečítať kliknutím na tento LINK.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.