Nová jednotná zmluva pre sezónu 2019/2020 – VZOR NA STIAHNUTIE

Nová jednotná zmluva pre sezónu 2019/2020 – VZOR NA STIAHNUTIE

SIHPA odporúča všetkým hráčom v Tipsport lige uzatvárať výlučne zamestnanecké zmluvy.

Vzhľadom na to, že ani po 1.1.2019 kluby nemusia platiť za hráčov odvody, tak zamestnanecký režim už nie je taký nevýhodný ako sa v minulosti zdalo. Kluby budú mať zvýšené výdavky priemerne o 20% z dôvodu, že musia platiť za zamestnancov preddavky na daň.

SIHPA zároveň všetkých hráčov upozorňuje na jednoznačné stanoviská Inšpektorátu práce, ktorý odporúča uzatvárať zamestnanecké zmluvy. K tomuto dodávame, že na svete je už aj právoplatné rozhodnutie súdu, ktorý v pracovnoprávnom spore medzi Tipsport ligovým klubom a hráčom, ktorý mal s týmto klubom zmluvu ako živnostník rozhodol, že klub musí hráčovi zaplatiť mzdu ako zamestnancovi a nie odmenu ako živnostníkovi. Toto právoplatné rozhodnutie súdu dokazuje, že hráči aj keď uzavrú starú živnostenskú zmluvu, sú v skutočnosti zamestnanci.

SIHPA ďalej upozorňuje hráčov, bez ohľadu na to akú zmluvu podpíšu, aby si dohodli odmenu v čistom, teda netto. Členovia SIHPA upozornili hráčsku asociáciu, že niektoré kluby v Tipsport lige už začali sťahovať hráčom preddavky na daň za zamestnancov napriek tomu, že hráč podpísal živnostenskú zmluvu. Toto je ďalším dôkazom, že kluby sú si vedomé svojej povinnosti mať zamestnancov a odvádzať za nich preddavky na daň. Preto ak hráči nechcú aby nečakane prišli o peniaze, SIHPA odporúča uzatvárať nižšie uvedenú zamestnaneckú zmluvu a dohodnúť si mzdu v čistom, teda netto mzdu.

Vzor zmluvy na stiahnutie tu: DOWNLOAD

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.