SIHPA informovala PRO-HOKEJ, že Žilina splnila dohodu s hráčmi! A čo Detva?

SIHPA informovala PRO-HOKEJ, že Žilina splnila dohodu s hráčmi! A čo Detva?

Turbulentná situácia okolo nevyplatenia hráčov v klube MsHK Žilina sa konečne vyriešila. Po komunikácii ktorá prebiehala medzi SIHPA, hráčmi, agentúrou IHA Group a klubom MsHK Žilina sa konečne dosiahla zhoda všetkých strán.

Táto dohoda spočívala v tom, že hráči súhlasili s tým, že ak im Žilina okamžite – teda do stredy 18.7. zaplatí dlžnú sumu poníženú o niekoľko percent, tak hráči budú považovať všetky záväzky klubu za vysporiadané. „Ide o veľké gesto zo strany hráčov, ktoré je potrebné oceniť! Napriek veľkému omeškaniu klubu, hráči súhlasili so znížením celkovej sumy, ktorá im mala byť zaplatená. Na toto riešenie hráči pristúpili aj z dôvodu, aby Pro-Hokej mohol schváliť odporučenie udelenia licencie pre klub MsHK Žilina na nasledujúcu sezónu.„, uviedol prezident SIHPA Oliver Pravda.

Cez víkend hráči dostali od klubu návrh čestných vyhlásení, ktorými mali deklarovať, že všetky dlhy klubu sú vyrovnané. SIHPA odporučila hráčom takéto znenia vyhlásení nepodpísať, čo všetci hráči aj urobili. Následne SIHPA pripravila novú verziu vyhlásení, kde nastavila podmienky zaplatenia pre klub tak, aby boli hráči chránení a aby došlo k urovnaniu dlhu medzi klubom a hráčmi až potom, ako hráči fyzicky prijmú finančné prostriedky na svoje účty. V nedeľu večer všetci hráči tieto vyhlásenia podpísali a poslali klubu. Na základe týchto vyhlásení klub uhradil hráčom zvyšnú dlžnú sumu, o čom nás hráči informovali. SIHPA následne za všetkých hráčov informovala Pro-Hokej, že Žilina si splnila svoje záväzky voči hráčom a hráči v zmysle dohody neevidujú voči klubu žiadne ďalšie pohľadávky.“ dodal Oliver Pravda.

SIHPA nahlásila Pro-Hokeju aj dlhy v iných kluboch, aj keď v neporovnateľne menšom rozsahu ako v Žiline. Napríklad v Detve SIHPA eviduje nedoplatky vo výške síce len niekoľko stoviek eur, avšak z pohľadu hráčov ide stále o neoprávnený dlh Detvy. Napriek tomu podľa dostupných informácií Pro-Hokej odporučil SZĽH, aby Detve udelil licenciu. SIHPA v súčasnosti čaká na písomné vysvetlenie Pro-Hokej, ktorý požiadala o vysvetlenie celej situácie. SIHPA taktiež požiadala vedenie SZĽH, aby Výkonný výbor SZĽH prizval zástupcu SIHPA na jeho zasadnutie, na ktorom bude rozhodovať o definitívnom udelení licencií jednotlivým klubom pre nasledujúcu sezónu. O výsledku bude SIHPA priebežne informovať.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.