Choma: Žilina má splnené podmienky na udelenie licencie. Hráči: To ani omylom!

Choma: Žilina má splnené podmienky na udelenie licencie. Hráči: To ani omylom!

V posledných dňoch sa toho okolo klubu MsHK Žilina popísalo mnoho. Za celý čas sa však nikto nespýtal priamo hráčov, ako vidia situáciu oni. Informácia, ktorú uviedol primátor Žiliny pán Choma však hráčov zarazila, pretože pán primátor má buď zlé informácie, alebo prezentuje nespresné informácie.

SIHPA je v spojení s hráčmi, ktorí pôsobili v sezóne 2017/2018 v MsHK Žilina a spísala aj dlhy, ktoré hráči evidujú. Celkový dlh klubu MsHK Žilina voči svojim hráčom, ktorý nám nahlásili svoje pohľadávky len do konca marca 2018 činí takmer 26.000 EUR a teda celkový dlh pohodlne presahuje hranicu 30.000 EUR. Toto je suma, ktorú na základe právnej analýzy SIHPA nemôže klub rozporovať.

Toto však nie je konečné číslo, pretože klub mal s hráčmi podpísané zmluvy, ktorú sú platné aj po apríli 2018. Celkový dlh klubu MsHK Žilina voči hráčom, ktorí nám nahlásili pohľadávky teda presahuje 60.000 EUR a teda sa dá predpokladať, že celkový dlh klubu voči hráčom pohodlne presahuje 70.000 EUR.

Súpis týchto pohľadávok aj s vysvetlením, v ktorých prípadoch MsHK Žilina ani teoreticky nemôže rozporovať výšku dlhu voči hráčom zaslala SIHPA vedúcemu orgánu Tipsport ligy PRO-HOKEJu, ktorý tento materiál použije v rámci licenčného konania pre budúcu sezónu. Pred tým ako bude PRO-HOKEJ rozhodovať o odporučení alebo neodporučení udelenia licencie pre MsHK Žilina veríme, že bude prísne od klubu MsHK Žilina vyžadovať zaplatenie pohľadávok hráčom v takom rozsahu, ako ich nahlásili. Tomuto by malo dopomôcť aj deklarované uznanie záväzkov MsHK Žilina voči hráčom posledným vedením klubu MsHK Žilina pod vedením pána Durmisa. Každopádne SIHPA oceňuje iniciatívu pána primátora Chomu, ktorý prezentoval, že spraví všetko preto, aby boli všetky dlžoby v čo najkratšom čase uhradené.

Momentálna situácia a skúsenosti hráčov z našej najvyššej ligy avšak nedávajú hráčom veľkú nádej, že by dostali svoje peniaze mimosúdnou cestou. Preto už teraz sa pripravujú žaloby, ktorými budú hráči svoje peniaze vymáhať od klubov prostredníctvom súdov v prípade, že v najbližších dňoch klub svoje dlhy voči hráčom neuhradí.

Celkový dlh klubov, ktorý SIHPA nahlásila tento rok PRO-HOKEJu je takmer 73.000, pričom vieme o ďalších dlhoch, ktoré hráči budú od klubov vymáhať, resp. už vymáhajú a teda celková suma dlhov by mala presiahnuť hranicu 100.000 EUR.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.