Okresný súd Žilina: Hráč dostane celú odmenu, nie iba „alikvót“

Okresný súd Žilina: Hráč dostane celú odmenu, nie iba „alikvót“

V Tipsport lige sme často svedkami praktík, kedy klub odmieta vyplatiť hráčovi odmenu za celý posledný mesiac zmluvy. Kluby často postupujú takým spôsobom, že hráčom zaplatia tzv. „alikvót“, čo v preklade znamená, že ak klub odohral posledný zápas sezóny v polovici mesiaca, napríklad 15. apríla, pričom hráč má zmluvu podpísanú do konca apríla, tak klub zaplatí hráčovi len polovicu z jeho mesačnej odmeny za apríl. Kluby takýmto spôsobom postupujú na základe niektorých ustanovení zmlúv, ktoré hovoria o vyplácaní hráčov na základe pomeru počtu dní, kedy hráč vykonával športovú činnosť voči hernému plánu klubu.

SIHPA na základe právnej analýzy hráčskych zmlúv vyhodnotila, že na základe takto formulovaných ustanovení zmluvy klub nemá právo na to, aby hráčom takto krátil odmeny za posledný mesiac platnosti hráčskej zmluvy. Na základe analýzy SIHPA sa niektorí hráči rozhodli bojovať za svoje práva a peniaze súdnou cestou.

Dnes 12. apríla 2018, po procese trvajúcom približne od jesene minulého roka, Okresný súd Žilina rozhodol v spore Daniela B. proti klubu Ž. o tom, že klub Ž. je povinný zaplatiť hráčovi Danielovi B. odmenu za celý posledný mesiac platnosti jeho zmluvy. Súd ďalej rozhodol, že Danielovi B. musí klub Ž. zaplatiť aj úrok z omeškania, paušálnu náhradu nákladov spojených s uplatnením pohľadávky, ako aj trovy konania.

Proti tomuto rozhodnutiu sa môže klub Ž. ešte odvolať na Krajský súd v Žiline. Toto rozhodnutie Okresného súdu Žilina ale potvrdzuje, že ľahostajnosť hráčom nepomôže a ak jeho práva boli naozaj porušené, tak má význam za ne bojovať.

One thought on “Okresný súd Žilina: Hráč dostane celú odmenu, nie iba „alikvót“

  1. R

    Ako je možné ze dostali licenciu ked nemali splnené podmienky a dlzili hracom peniaze ?
    Pekne Daniel držím palce lebo nie si sám komu to takto spravili aj my cakame kedy nam to doplatia uz na tom pracuje exekútor😉

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.