Nové hráčske zmluvy pre sezónu 2018/2019 v článku

Nové hráčske zmluvy pre sezónu 2018/2019 v článku

Včera Tipsport liga spoznala víťaza sezóny 2017/2018 a teraz prichádza obdobie, kedy kluby začnú s hráčmi uzatvárať zmluvy na nasledujúcu sezónu.

SIHPA upozorňuje všetkých hráčov na to, že podľa zákona o športe 31. 12. 2018 uplynie prechodné obdobie, v ktorom hráči mohli mať uzatvorenú hráčsku SZČO. Od 1. 1. 2019 musia mať všetci hokejisti zamestnanecké zmluvy. Ak hokejisti podpíšu SZČO zmluvu, alebo majú platnú SZČO zmluvu s trvaním aj po 31. 12. 2018, tak tieto zmluvy sa budú automaticky považovať za zamestnanecké a teda za hráčov budú musieť kluby od 1. 1. 2019 odvádzať dane a odvody.

Preto odporúčame všetkým hráčom, aby pri rokovaní o nových zmluvách žiadali od klubov nové zamestnanecké zmluvy a tak sa vyhli komplikáciám, ktoré prídu po 1. 1. 2019. Okrem mnohých výhod zamestnaneckého režimu SIHPA nadstavila také opatrenia v nových zmluvách, aby ste dostávali celú odmenu aj počas Vášho zranenia, pre klub to nebude predstavovať finančnú záťaž a teda Vás nemusí počas zranenia vyhodiť! Zároveň všetkých hráčov informujeme, že sme všetkým klubom už počas play-off poslali túto novú zamestnaneckú zmluvu ako aj informácie o tom, že majú povinnosť v zmysle zákona uzatvárať zamestnanecké zmluvy. Taktiež sme kluby informovali, že vieme im pomôcť takým spôsobom, aby udržali Vaše čisté výplaty ako zamestnancov v rovnakej výške, ako keby ste boli SZČO a to bez toho, aby mali kluby neprimerane zvýšené náklady na Vaše dane a odvody.

Nová zamestnanecká zmluva pre sezónu 2018/2019 na stiahnutie TU.

V prípade, že kluby s Vami odmietnu podpísať zamestnaneckú zmluvu, tak sme pripravili aj novú SZČO zmluvu, ktorá je takmer zhodná so znením zamestnaneckej zmluvy a vylepšuje podmienky spolupráce medzi hráčom a klubom. Zmeny sa týkajú najmä:
– zlepšenia podmienok pre hráčov ohľadne podmienok ukončenia zmluvy,
– podmienok vyplácania celej odmeny aj počas zranenia a posledného mesiaca platnosti zmluvy (odstránenie alikvótu),
– používania Vašich osobnostných práv,
– vyplatenie časti odmeny z celej zmluvy do konca sezóny v prípade predčasného ukončenia zmluvy,
– zmena podmienok hosťovania (no-transfer klauzula vs. povinnosť ísť na hosťovania podľa príkazu klubu),
– podmienok ukladania sankcií hráčom zo strany klubu,
– zákaz strhnutia sankcie z odmeny hráča.
Túto novú SZČO zmluvu Vám odporúčame uzavrieť len vtedy, ak klub s Vami odmietne uzavrieť zamestnaneckú zmluvu, pričom pri podpise tejto zmluvy si musíte byť vedomí rizika, do ktorého idete, nakoľko uzavretie SZČO zmluvy nie je v súlade s platnými právnymi predpismi. Odporúčame Vám požiadať o uzavretie zamestnaneckej zmluvy písomne (mailom).

Nová SZČO zmluva pre sezónu 2018/2019 na stiahnutie TU.

V prípade, že budeš potrebovať bližšie informácie alebo pomoc pri vyjednávaní o novej zmluve, tak nás neváhaj kontaktovať.

2 thoughts on “Nové hráčske zmluvy pre sezónu 2018/2019 v článku

  1. jaroslav čollák

    nie je celkom presné tvrdenie, že: „SIHPA upozorňuje všetkých hráčov na to, že podľa zákona o športe 31. 12. 2018 uplynie prechodné obdobie, v ktorom hráči mohli mať uzatvorenú hráčsku SZČO. Od 1. 1. 2019 musia mať všetci hokejisti zamestnanecké zmluvy.“

    Hráčsku zmluvu ako SZČO v prípade zmlúv v najvyššej hokejovej súťaže neumožňoval žiaden zákon na Slovensku ani v aktuálnej sezóne – zamestnanecké zmluvy vyžaduje zákon o športe už od 1.1.2016.

    Ohľadne novej „SZČO“ zmluva – subjektívne musím veľmi smutne konštatovať, že to je návod na protiprávne konanie. Nemyslím si, že by asociácia mala navádzať na protiprávne konanie dokonca aj svojich členov..takto slovenský šport, podmienky v ňom a uvažovanie tých, ktorí ho riadia nezmeníme. prajem všetko dobré.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.