Vyjadrenie SIHPA  k situácii týkajúcej sa pokút v klube MsHK Žilina

Vyjadrenie SIHPA k situácii týkajúcej sa pokút v klube MsHK Žilina

Vzhľadom na medializované informácie okolo situácie v hokejovom klube MsHK Žilina  (ďalej len „klub“) týkajúcej sa nesplnenia podmienok tzv. „ultimáta“, ktorým vedenie klubu stanovilo na mesiac január 2018 výkonnostný cieľ hráčom A-mužstva klubu, ako aj vzhľadom na množiace sa podnety a nervozitu, ktorú SIHPA vníma, považujeme za potrebné sa k vzniknutej situácii vyjadriť.

Záujmom SIHPA je v prvom rade zastupovať záujmy hráčov v Tipsport lige a hľadať v spolupráci s klubmi také riešenia vzniknutých problémov, ktoré umožnia klubom náležite rozhodovať o svojich vnútorných záležitostiach, ktoré ale zároveň nebudú porušovať podmienky hráčskych zmlúv.

SIHPA považuje za nevyhnutné informovať o tom, že je v kontakte s klubom od prvého dňa, kedy klub informoval verejnosť o tzv. ultimáte, ktorého splnenie klub podmienil udelením individuálnych pokút hráčom až do výšky 50% ich odmeny za mesiac január 2018, ktoré sú splatné koncom februára 2018. SIHPA priebežne, ako aj v posledných dňoch komunikovala so zástupcami klubu o vzniknutej situácii. SIHPA priebežne sleduje, akým spôsobom sa situácia v klube vyvíja, komunikuje so zástupcami hráčov tohto klubu, má informácie o tom, či a koľko peňazí bolo hráčom zadržaných a podobne.

K dnešnému dňu vieme s určitosťou povedať, že zatiaľ situácia nedospela do takého štádia, že by klub porušil svoje povinnosti voči hráčom. Dôkazom toho je aj dnešné vyjadrenie GM klubu pána Čankyho v tom zmysle, že klub hľadá spôsob, ako ďalej nadstaviť podmienky a motivovať hráčov do konca základnej časti súťaže tak, aby sa udržala stúpajúca výkonnosť a zlepšoval herný prejav hráčov v porovnaní s koncom roka 2017, čo klubu umožní ísť do bojov v play-off z najlepšieho možného miesta.

SIHPA veľmi citlivo vníma situáciu klubu, ako aj situáciu hráčov, pričom hľadá efektívne riešenia, v dôsledku ktorých nebudú žiadnym spôsobom ukrátené práva hráčov klubu. Informácie o tom, ako môže klub pri sankcionovaní hráčov postupovať, sú presne vyšpecifikované v hráčskych zmluvách zverejnených na webovom sídle klubu a SIHPA dodržiavanie týchto podmienok detailne monitoruje. Vzhľadom na to, že vedenie klubu dlhodobo rozhoduje o klubových záležitostiach veľmi profesionálne a zodpovedne, veríme, že podmienky hráčskych zmlúv budú aj tento krát dodržané a klub nepristúpi k takému riešeniu, ktoré by porušilo hráčske zmluvy a tým pádom aj reputáciu klubu v očiach verejnosti.

V prípade, že by v budúcnosti k takejto situácii došlo, SIHPA je pripravená náležite konať a o všetkých detailoch bude verejnosť okamžite informovať.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.