Do SIHPA sa v sezóne 2017/2018 prihlásilo cez 200 hráčov!

Do SIHPA sa v sezóne 2017/2018 prihlásilo cez 200 hráčov!

SIHPA koncom roka 2017 vyhodnotila počet svojich členov, ktorí sa do SIHPA prihlásili pre sezónu 2017/2018. Počet členov SIHPA pôsobiacich v Tipsport lige oproti minulej sezóne narástol a atakuje hranicu 210 hráčov. Presné číslo SIHPA neuvádza, pretože počet členov SIHPA v tejto sezóne postupne narastá, pričom v najbližšom období očakáva ďalší nárast tohto čísla z dôvodu, že pred koncom prestupového obdobia pred play-off sa budú mužstvá posilňovať o nových hráčov z iných súťaží.

Pre nás je dôvera veľmi dôležité, že chalani SIHPA dôverujú, počet členov zo sezóny na sezónu stúpa a registrujeme neustále sa zvyšujúci počet podnetov, ktoré dostávame. Za veľmi dôležité považujem aj skutočnosť, že nám dôverujú ako najväčšie osobnosti Tipsport ligy – napríklad Tomáš Surový, Braňo Mezei, Branko Radivojevič, Laco Nagy, Marek Hovorka, tak aj mladí chalani, ktorí verejnosti nie sú zatiaľ natoľko známi, ale pre ktorých bude mať z dlhodobého hľadiska ich podpora hráčskej asociácie SIHPA najväčší význam“ uvádza ambasádor SIHPA Dušan Pašek.

SIHPA pred začiatkom tejto sezóny absolvovala množstvo stretnutí ako s predstaviteľmi Tipsport ligových klubov, tak aj s vedením ligy. Z týchto rozhovorov vzniklo niekoľko dohôd, ktoré majú byť pred budúcou sezónou zrealizované a ktoré značne pomôžu hráčom. Týkať sa majú najmä zmeny hráčskych zmlúv, ktoré je potrebné priblížiť štandardu zmlúv vo vyspelých hokejových krajinách. Navrhované zmeny sa budú týkať najmä toho, aby kluby platili hráčov aj počas zranenia, prípadne aby kluby hradili hráčom úrazové poistenie, podmienok ukladanie sankcií hráčom zo strany klubov, členstva v hráčskej asociácii, podmienok hosťovania a podmienok ukončenia zmluvy.

Podmienkou na realizáciu týchto zmien je podľa slov prezidenta SIHPA Olivera Pravdu podpora hráčskej asociácie SIHPA zo strany hráčov: „Najmä Richard Lintner v mene ligy pred začiatkom tejto sezóny jasne formuloval celkom legitímnu požiadavku, že pre presadenie zmien, ktoré SIHPA navrhuje, je potrebná podpora hráčov. V minulej sezóne SIHPA zastupovala približne tri štvrtiny Tipsport ligových hráčov. V tejto sezóne máme ešte viac členov, nakoľko zastupujeme priemerne viac ako 20 hráčov v jednom mužstve. Preto veľmi rád konštatujem, že podmienku Tipsport ligy na zmenu hráčskych zmlúv sme splnili. Pred Vianocami sme zozbierali podnety hráčov na zmenu hráčskych zmlúv, ktoré sme vyhodnotili, spracovali a následne sme pripravili nový návrh jednotnej zmluvy pre celú ligu. V najbližších dňoch tento návrh zmluvy pošleme na PRO-HOKEJ. Následne sa stretneme a prerokujeme jednotlivé body nových zmlúv s ligou a klubmi.“

Oproti súčasnému stavu pôjde o viditeľnú zmenu, ale dôležité je, že naše návrhy sú legitímne, primerané a celkovo prinášajú väčšiu vyváženosť do zmlúv a prispievajú k zdravému a profesionálnemu prostrediu v Tipsport lige, čo by malo byť v záujme nás všetkých. Mňa veľmi teší aj skutočnosť, že viaceré osobnosti Tipsport ligy z radov aktívnych hráčov chcú byť osobne prítomné na stretnutiach medzi SIHPA, PRO-HOKEJom a klubmi, ktoré sa budú týkať týchto zmien v hráčskych zmluvách. Je to dôkaz dôvery, dôkaz toho, že naša práca má význam, ale najmä toho, že zmena hráčskych zmlúv v Tipsport lige je nevyhnutná a už neznesie ďalší odklad„, dodal na záver prezident SIHPA Oliver Pravda.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.