Najlepšie fúziky v Tipsport lige vyhral Jameson Milam z HK NITRA

Najlepšie fúziky v Tipsport lige vyhral Jameson Milam z HK NITRA

Prečítajte si rozhovor s Jamesonom Milamom z HK Nitra, víťazom súťaže o najlepšie fúziky v Tipsport lige v rámci SIHPA MOVEMBER 2017.

SIHPA: Jamie, gratulujeme k víťazstvu v druhom ročníku súťaže o najlepšie fúziky v Tipsport lige. Ďakujeme že si sa rozhodol takýmto spôsobom podporiť Movember. Prečo si sa vlastne rozhodol podporiť Movember a nechať si narásť fúzy?

JM: Podporujem Movember odkedy som začal hrať profesionálne hokej, od roku 2007 je to už 10 rokov a fúziky som mal doteraz každý rok.

SIHPA: Minuloročný víťaz Movembru Mathew Maione má bohužiaľ osobnú skúsenosť s touto nepríjemnou chorobou v jeho rodine, ty máš nejakú skúsenosť s týmto ochorením vo svojom okolí?

JM: Áno, v mojej rodine máme bohužiaľ skúsenosť s rakovinou a viem čo to znamená stratiť niekoho kvôli tejto chorobe.

SIHPA: Prečo si myslíš, že je dôležité podporovať Movember?

JM: Movember je fantastický projekt najmä preto, že pomáha zvýšiť povedomie o tomto ochorení, o ktorom ľudia moc nevedia a myslia si, že ich sa netýka. Ale v dnešnej dobe sa toto ochorenie stáva čoraz bežnejším a preto je dôležité o tejto téme hovoriť a nezanedbávať prevenciu.

SIHPA: Sledoval si vývoj hlasovania na webe SIHPA?

JM: Áno, najmä prvý deň, keď som hneď získal veľký náskok. Následne som link na hlasovanie zdielal na svojom Facebooku, lebo som veril že moji priatelia ma tiež podporia, takže som veril že víťazstvo mi neujde.

SIHPA: Komu si dal svoj v súťaži tvoj hlas ty?

JM: Ja som hlasoval za „knírek“ Riša Litnera (orig.: peach fuzz – jemné chĺpky na broskyni).

SIHPA: Boli tvoje fúzy aj zdrojom posmeškom prípadne zábavných situácií?

JM: Väčšinou si zo mňa robí srandu rodina, ale naopak mám pocit že od protihráčov vnímam rešpekt za to, že mám kvalitné fúzy. Áno, minulý rok som si vypestoval šialený tvar fúzov, ktoré plynule prechádzali až do mojich vlasova jedno malé dievčatko v supermarkete na mňa ukazovalo a smialo sa mi. Bolo to pre mňa celkom trápne, na druhý deň som sa preto oholil :). Ale napriek tomu, stále si fúzy pestujem, a každé ráno pri čistení zubov keď sa na seba pozriem, musím len pokrútiť hlavou a zasmiať sa nad sebou.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.