SIHPA MOVEMBER 2017

SIHPA MOVEMBER 2017

November na Tipsport ligových štadiónoch bude zase o niečo zaujímavejší. Nakoľko na Slovensku v súčasnosti neprebieha dobročinná akcia zameraná na problematiku rakoviny u mužov, tak SIHPA (Slovenská asociácia hráčov ľadového hokeja) sa rozhodla zorganizovať tentokrát už aj v spolupráci s vedením Tipsport ligy a samotnými klubmi druhý ročník dobročinného podujatia SIHPA Movember.

Medzinárodná iniciatíva známa pod názvom Movember je zameranána prevenciu typicky mužského ochorenia, rakoviny prostaty. Druhý ročník podujatia SIHPA Movember odštartuje v rámci Tipsport ligy novými tematickými  kolami na všetkých klziskách Tipsport ligy, a to 1. 11. 2017 zápasmi v Nových Zámkoch, Poprade, Zvolene, Detve a Liptovskom Mikuláši a 3. 11. 2017 zápasmi v Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Trenčíne a Žiline. V týchto kolách ako prvých v rámci novembra budú môcť sledovať fanúšikovia fúzatých hokejistov a spolu so svojimi vstupenkami dostanú aj letáčiky Ligy proti rakovine o boji proti typom rakoviny, ktoré postihujú mužov. Taktiež na kockách Tipsport ligových štadiónov bude vysielaný spot k SIHPA Movembru, z ktorého sa fanúšikovia  dozvedia všetky potrebné informácie o tomto podujatí.

Veľmi radi sme sa zapojili do tohto dobročinného podujatia a zároveň sa teším, že aj vďaka tejto akcii PRO-HOKEJ buduje funkčnú a prospešnú spoluprácu s hráčskou asociáciou SIHPA“ doplnil šéf PRO-HOKEJa Richard Lintner. Aj  tento rok SIHPA pripravila súťaž o „Najlepšie fúziky v Tipsport lige“, v ktorej budú môcť fanúšikovia vybrať toho najlepšieho fúzača. Minulý rok vyhral Mathew Maione z HC 05 iClinic Banská Bystrica, ktorý Movember podporuje dlhodobo, pretože v jeho rodine majú skúsenosť  s rakovinou. SIHPA zo všetkých hlasujúcich fanúšikov vyžrebuje jedného výhercu, ktorý získa  špeciálny Movembrový dres s logom SIHPA, Tipsport ligy a hokejového Movembru podpísaný všetkými kapitánmi Tipsport ligových tímov, šéfom PRO-HOKEJa Richardom Lintnerom a ambasádorom SIHPA Dušanom Pašekom. Okrem toho budú môcť hlasujúci vyhrať aj  ďalšie  vecné ceny.

Ďalšie 4 Movembrové dresy s podpismi kapitánov, Richarda Lintnera a Dušana Pašeka pôjdu do dražby. Na základe pozitívnych reakcií na špeciálnu limitovanú edíciu Movembrových dresov hráčska asociácia SIHPA dáva do dražby aj 10 ďalších Movembrových dresov, každý s iným menom, číslom a podpisom kapitána Tipsport ligového mužstva. Výťažok z tejto dražby bude venovaný Lige proti rakovine, ktorá je partnerom hokejového Movembra. Výsledky súťaže a dražby SIHPA oznámi na Mikuláša na svojom Facebooku.

Veľmi nás teší, že SIHPA dokáže svojou iniciatívou stmeliť celú hokejovú rodinu. Chceme hokeju pomáhať a prezentovať ho v pozitívnom svetle. Takáto spolupráca ligy, klubov a hráčov tu doteraz nebola a sme presvedčení, že SIHPA dokáže prichádzať aj s ďalšími riešeniami, ktoré budú prospešné pre všetkých a budú ďalej posúvať Tipsport ligu na vyššiu úroveň,“ doplnil prezident SIHPA Oliver Pravda.

Fotogaléria z tlačovej konferencie k SIHPA MOVEMBER 2017:

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.