SIHPA zaslala pohľadávky hráčov voči klubom PRO-HOKEJu a SZĽH

SIHPA zaslala pohľadávky hráčov voči klubom PRO-HOKEJu a SZĽH

SIHPA na základe informácií od svojich členov informovala PRO-HOKEJ a licenčný orgán SZĽH o výške pohľadávok hráčov voči klubom.

SIHPA koncom mája vyzvala svojich členov, aby jej nahlásili všetky záväzky, ktoré majú hráči voči klubom. Na základe informácii, ktoré SIHPA obdržala, je možné konštatovať, že platobná disciplína klubov v Tipsport lige v sezóne 2016/2017 sa oproti minulosti zlepšila, pričom nás veľmi teší, že v našej najvyššej hokejovej lige je stále viac klubov, ktoré majú vyrovnané všetky záväzky voči svojim hráčom. Na druhej strane vychádzajúc z informácii, ktorými SIHPA disponuje je zrejmé, že je ešte stále veľký počet hráčov, ktorí svoje pohľadávky voči klubom nenahlásili. V prípade, že niektorý člen SIHPA má pohľadávku voči klubu z predchádzajúcich sezón, prosíme o zaslanie súpisu pohľadávok spolu s dátumom splatnosti jednotlivých častí pohľadávky bezodkladne na adresu legal@sihpa.net.

SIHPA zaslala súpis pohľadávok svojich členov PRO-HOKEJu, ktorý sa v rámci licenčného konania bude zaoberať týmito pohľadávkami hráčov, nakoľko v zmysle interných predpisov PRO-HOKEJa musia mať Tiposportligové kluby pre začiatkom každej sezóny vyrovnané všetky pohľadávky voči svojim hráčom, nakoľko je to jedna z podmienok na udelenie licencie pre klub na nadchádzajúcu sezónu. PRO-HOKEJ po preverení všetkých pohľadávok hráčov bude informovať licenčný orgán SZĽH o tom, ktorým klubom odporúča udeliť licenciu na nasledujúcu sezónu SZĽH.

Na základe upraveného znenia Stanov SZĽH, ktorých zmeny boli schválené Kongresom SZĽH dňa 23.6.2017, sa stal predsedom licenčného orgánu SZĽH prezident SZĽH, pán Martin Kohút a podpredsedom licenčného orgánu sa stal predseda Ekonomicko-marketingovej komisie SZĽH, pán Dušan Mráz.

Pred začiatkom nasledujúcej sezóny chce SIHPA vyzvať všetkých hráčov, ktorí budú v sezóne 2017/2018 nastupovať v družstvách pôsobiacich v Tipsport lige, aby sa stali členmi SIHPA. V tejto sezóna SIHPA zastupovala tri štvrtiny hráčov pôsobiacich v Tipsport lige. Po ukončení sezóny 2016/2017 je zrejmé, že vznik SIHPA mal svoje opodstatnenie, nakoľko s prosbou o pomoc v rôznych záležitostiach nás kontaktovalo množstvo našich členov. Musíme ale konštatovať, že pomoc vo veľkej miere potrebovali práve tí hráči, ktorí členmi SIHPA v sezóne 2016/2017 neboli a preto SIHPA nemôže hájiť ich práva. Veríme, že systematickou prácou a komunikáciou sa percento hráčov, ktorých SIHPA zastupuje bude naďalej zvyšovať, pretože SIHPA má záujem pomáhať všetkým hokejistom, ktorí pôsobia na Slovensku. Ak ešte nie si členom SIHPA, tak registrovať sa môžeš na https://www.sihpa.net/site/register.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.