Výzva na nahlásenie záväzkov klubov voči členom SIHPA

Výzva na nahlásenie záväzkov klubov voči členom SIHPA

PRO HOKEJ a Licečná komisia SZĽH každý rok rozhoduje o udelení súťažných licencií pre kluby. Na udelenie licencie je potrebné, aby mali kluby vysporiadané všetky záväzky z predošlej sezóny.

Vážení členovia SIHPA,

v rámci licenčného konania pre udeľovanie licencií pre vstup do Tipsport ligy v súťažnom ročníku 2017/18 sú kluby povinné do 30.06.2017 pripraviť dokumentáciu o stave záväzkov po splatnosti k 31.05.2017.

SIHPA odporúča svojim členom, aby v prípade, že kluby voči nim majú nevysporiadané záväzky k 31.05.2017, aby zaslali najneskôr do 23.06.2017 súpis všetkých záväzkov klubu za sezónu 2016/2017 (a prípadne aj za predošlé sezóny, ak existujú záväzky aj z predošlých sezón). Tento súpis záväzkov klubov by mal obsahovať:

  • meno hráča,
  • označenie klubu,
  • výšku a rozpis jednotlivých nesplatených záväzkov klubu (záväzky zo zmluvnej odmeny a zo zmluvne dohodnutých bonusov + dátumy splatnosti),
  • číslo hráčskej zmluvy a dátum podpisu hráčskej zmluvy

Tento súpis záväzkov prosím pošlite elektronicky na adresu legal@sihpa.net.

SIHPA ďalej odporúča svojim členom aby nepodpisovali s klubom žiadne splátkové kalendáre ani iné vyhlásenia o vysporiadaní záväzkov. Na základe podpísania takýchto alebo obdobných dokumentov môže klub dokladovať, že s hráčom sa dohodli na vyrovnaní záväzku, v dôsledku čoho klub dostane licenciu a nie je nútený vyrovnať voči hráčovi záväzky z predchádzajúcej sezóny pred začiatkom sezóny 2017/2018.

V prípade, ak sa existencia nevysporiadaných záväzkov potvrdí, SIHPA bude požadovať PRO-HOKEJ a Licenčnú komisiu, aby klubom nebola licencia udelená skôr ako nedôjde k ich vysporiadaniu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.