Poznáme víťaza akcie SIHPA MOVEMBER!

Poznáme víťaza akcie SIHPA MOVEMBER!

Najlepším fúzačom na slovenských klziskách sa v rámci prvého ročníka akcie SIHPA MOVEMBER stáva MATHEW MAIONE.

V nedeľu 4.12.2016 sa skončilo hlasovanie v rámci dobročinnej akcie SIHPA MOVEMBER o najlepšieho fúzača na slovenských klziskách. Do tejto akcie sa zapojilo celkovo 23 fúzačov z rôznych extraligových tímov, z radov SIHPA a dokonca aj z radov vedenia SZĽH. Najväčšie zmeny v hlasovaní sa udiali v priebehu posledného týždňa, čím sa veľmi zaujímavo zamiešalo dovtedy stabilné poradie fúzačov v tejto ankete.

V nedeľu večer sme zrátali všetky hlasy a najlepším fúzačom na slovenských klziskách sa stal najproduktívnejší obranca slovenskej Extraligy MATHEW MAIONE, ktorý túto sezónu háji farby Banskej Bystrice, pričom získal neuveriteľných 54,8% všetkých odovzdaných hlasov, čím dostal svojich konkurentov na kolená! Striebornú priečku obsadil Jamie Milam z Nitry, ktorý získal 11,4% hlasov a pomyselnú bronzovú medailu vyhral Miroslav Macejko zo Žiliny, ktorý získal 6,8% hlasov.

SIHPA sa spojila s Mathewom, aby ho vyspovedala nielen v súvislosti s akciou SIHPA MOVEMBER.

SIHPA: Ahoj Mathew! SIHPA ti gratuluje k víťazstvu v súťaži o najlepšieho fúzača, ktorú zorganizovala SIHPA spoločne s Ligou proti rakovine, kaderníctvami KLIER a webom HOKEJPORTAL.SK. Vyhral si neuveriteľným rozdielom, kedy si získal 54,8% všetkých hlasov. Očakával si takýto úspech svojich fúzikov, potešilo ťa to?

MM: Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo vyhrať hneď prvý ročník tejto súťaže. Každopádne považujem za veľmi dôležité, aby ľudia nezabudli na pravý dôvod toho, prečo si muži nechávajú narásť fúzy počas Novembra. Je to kvôli tomu, aby upozornili na problémy spojené so zdravím mužov a tak prispeli k zdraviu mužov!

SIHPA: Sledovali sme celý priebeh hlasovania, kedy si sa držal na približne treťom-štvrtom mieste, ale za posledné štyri dni ti začali pribúdať hlasy neuveriteľným tempom, dokonca si získal aj viac ako sto hlasov za hodinu. Čo si myslíš že spôsobilo tento dramatický nárast hlasov v prospech tvojich fúzov za posledné dni hlasovania?

MM: Chcem sa naozaj veľmi pekne poďakovať všetkým ľudom čo za mňa hlasovali. Neviem čo spôsobilo ten prudký nárast v posledných dňoch, môžem to pripísať len skutočnosti, že mám štastie a podporu skvelých fanúšikov, rodiny a priateľov.

SIHPA: Svoje fúziky si si dal upraviť v kaderníctve KLIER v Banskej Bystrici. Ako si bol spokojný so službami v kaderníctve KLIER?

MM: Kaderníctvo KLIER bolo prvotriedne, postarali sa o mňa aj mojich spoluhráčov v rámci akcie SIHPA MOVEMBER. Taktiež veľa z nás si nedalo upraviť len bradu, ale aj účes, na základe čoho naozaj môžem odporučiť KLIER komukoľvek, kto by si chcel dať upraviť a vylepšiť svoj zostrih.

SIHPA: Zaregistrovali sme, že si podporil Movember už minulý rok keď si pôsobil v kanadskom tíme Brampton Beast. Prečo si sa rozhodol podporovať takéto dobročinné akcie? Máš pocit, že ľudia pristupujú k týmto dobročinným akciám rovnako zodpovedne?

MM: V mojej rodine sme mali skúsenosť s rakovinou prostaty. Konkrétne môj starý otec s rakovinou prostaty bojoval pred niekoľkými rokmi a to je ten hlavný dôvod, prečo sa tak aktívne angažujem v takýchto dobročinných akciách, špeciálne v rámci Movembru.

SIHPA: Ako dlho trvá, kým ti narastú také úžasné fúzy? Používaš nejakú špeciálnu kozmetiku, ale vďačíš za svoje fúzy dobrej genetike? 🙂

MM: Tento rok som trochu podvádzal, pretože na začiatku mesiaca som sa neoholil úplne dohladka. Ale áno, fúzy a brada mi rastú o sto šest, predovšetkým vďaka dobrej genetike :).

SIHPA: Mathew, toto je tvoja prvá sezóna na Slovensku? Môžeš nám povedať o svojej najlepšej a najhoršej skúsenosti na Slovensku? Zažil si nejaký kultúrny šok po príchode na Slovensko?

MM: Zatiaľ mám len pozitívne skúsenosti. Žiadny kultúrny šok sa nedostavil, som polovičný Talian a polovičný Grék, takže som mal možnosť navštíviť Európu už predtým a svoj pobyt na Slovensku si užívam. Ľudia v Banskej Bystrici sú skvelí a rovnako sa správajú aj ku mne. Taktiež práca celého hokejového klubu v Banskej Bystrici. Špeciálne ďakujem patrí fanúšikom, cítim od nich neskutočnú podporu a hrať tu je pre mňa naozaj cťou.

SIHPA: Ako by si zhodnotil úroveň Extraligy a kvalitu hokeja? Vedel by si prirovnať Extraligu k nejakej inej lige, v ktorej si pôsobil?

MM: Na Slovensku sa hrá kvalitný hokej, v Extralige sa tvrdo pracuje vďaka čomu dokáže ktorékoľvek mužstvo poraziť svojho súpera bez ohľadu na to, kde v tabuľke sa dané mužstvo práve nachádza. Je veľmi tažké prirovnať Extraligu k inej lige v Severnej Amerike, pretože tam sa hrá na menšom klzisku čo zásadným spôsobom ovplyňuje štýl hry, ako aj taktiku.

SIHPA: Tvoje prvá sezóna na Slovensku zatiaľ prebieha skvele! Si najproduktívnejším obrancom Extraligy, vedieš dokonca o 13 bodov pred druhým Jamie Milamom z Nitry. Taktiež si celkovo štvrtým najproduktívnejším hráčom Extraligy. Banská Bystrica, za ktorú bojuješ, je lídrom základnej časti Extraligy a teraz si dokonca aj majiteľom najkrajších fúzikov na slovenských klziskách! Po čom ešte túžiš v tejto sezóne?

MM: My máme v Banskej Bystrici jediný cieľ a to vyhrať titul! Takže môj osobný cieľ je spraviť všetko čo bude v mojich silách, aby som pomohol nášmu mužstvu dosiahnuť tento cieľ.

Veľmi pekne ďakujeme za rozhovor Mathew a želáme ti veľa šťastia!

GO MATHEW, THE KING OF MOUSTACHE IN SLOVAKIA 🙂

One thought on “Poznáme víťaza akcie SIHPA MOVEMBER!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.