SIHPA reaguje!

SIHPA reaguje!

Vyjadrenie SIHPA k článku týkajúcom sa Rastislava Pavlikovského uverejnenom dnes na PLUSKA.sk:

Minulotýždňovou tlačovou konferenciou sme oficiálne vstúpili do povedomia (nielen) hokejovej verejnosti, pričom celý projekt a jeho príprava trvala polroka. Dnes, deň pred kongresom vyšiel v bulvárnom internetovom médiu veľmi tendenčne a lživo napísaný článok, v ktorom sa uvádza: „(SIHPA, pozn. autora)… namiesto toho, aby sa snažila komunikovať s hráčmi a zastupovala ich záujmy, už svojím prvým krokom sa postavila proti ich vôli. Pred niekoľkými dňami prebehli interné voľby, v rámci ktorých si naši najvýznamnejší hráči spomedzi dvoch kandidátov Rasťa Pavlikovského a Jozefa Stümpela v demokratických voľbách väčšinou hlasov zvolili za svojho nominanta do výkonného výboru SZĽH Pavlikovského.“

Zakladajúci členovia SIHPA komunikovali aj prostredníctvom informačného formulára a ankety s viacerými hráčmi z jednotlivých klubov našej najvyššej súťaže počas už spomínaného polročného obdobia príprav, vysvetľovali a pýtali sa, či by privítali vznik hráčskej asociácie na Slovensku a až na základe toho sme sa pustili do legislatívnych krokov (zápis o.z. na Ministerstve vnútra, podanie prihlášky za člena SZĽH a pod.). Počas týchto šiestich mesiacov sme my, hráči najvyššej hokejovej súťaže, ktorá sa hrá na Slovensku, nezaregistrovali žiadne ‚demokratické voľby‘ spomínané autorom článku, žiadny dialóg „našich najvýznamnejších hráčov“ s nami, hráčmi extraligy, ako ani so zakladajúcimi členmi SIHPA, ktorí hrajú v piatich slovenských extraligových družstvách.

Hlboko si vážime hráčov (prevažne) z NHL spomenutých v článku zverejnenom v bulvárnom internetovom denníku, mnoho z nás je v kamarátskom vzťahu s niektorými z nich a vždy budeme vítať akýkoľvek podnet na zlepšenie pomerov v slovenskom hokeji a v našich súťažiach, pretože najmä pre hráčov hrajúcich na Slovensku sme vznikli a najmä pre nich chceme pracovať.

Dôkazom toho je, že SIHPA sa nestará len o mocenský boj o post vo Výkonnom výbore SZĽH za hráčov, ale taktiež navrhla kandidátov za hráčov do Disciplinárnej a Odvolacej disciplinárnej komisie SZĽH, ako aj nominantov do rozhodcovského súdu SZĽH, pričom hráči okolo Rastislava Pavlikovského nenavrhli na tieto posty nikoho. SIHPA sa domnieva, že hráči budú prichádzať do priameho kontaktu s uvedenými orgánmi oveľa častejšie, ako s Výkonným výborom SZĽH. V zmysle nových Stanov SZĽH majú hráči právo navrhovať svojich zástupcov do týchto orgánov. Z týchto dôvodov SIHPA na tieto posty navrhla odborníkov, ktorí odvedú profesionálnu prácu pri rozhodovaní disciplinárnych previnení a sporov v SZĽH. Nominantom SIHPA do disciplinárnej komisie je majster sveta Peter Smrek a na čelo ostatných orgánov SIHPA navrhla profesionálneho právnika Andreja Gubu. Sme presvedčení, že toto je jedna z vecí, ktorá svedčí o prínose hráčskej asociácie hokejistom už na začiatku fungovania SIHPA a je dôkazom toho, že v prípade neexistencie SIHPA by hráči nemali svojich zástupcov v týchto orgánoch tak, ako majú kluby.

Už pri našom vzniku sme deklarovali, že sme prišli spájať ľudí v našom hokeji, nie rozdeľovať. Otázkou zostáva prečo sa autor článku snaží všemocne o opak, po prípade prečo pri jeho písaní neoslovil aj nás.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.